|
Gyro cup Head To Head - Winner - Glenn CAMPBELL
Name |
Country |
|
Quarter Final |
Semi Final |
3rd/4th |
Final |
Jez NEWBY-RICCI |
GBR |
|
3.00 @ 10.75m |
|
|
|
Aaron LARKIN |
NZL |
|
3.00 @ 10.75m |
4.50 @ 11.25m |
2.00 @ 12m |
|
|
|
|
|
|
|
|
Michele GALLEGRA |
ITA |
|
6.00 @ 11.25m |
|
|
|
Jodi FISHER |
GBR |
|
5.00 @ 10.75m |
3.00 @ 10.75m |
|
3.00 @ 10.75m |
|
|
|
|
|
|
|
Steve COCKERAM |
NZL |
|
3.00 @ 10.75m |
|
|
|
Jason SEELS |
GBR |
|
3.25 @ 10.75m |
1.50 @ 10.75m |
6.00 @ 12m |
|
|
|
|
|
|
|
|
Steve SMITH |
GBR |
|
4.00 @ 12m |
|
|
|
Glenn CAMPBELL |
GBR |
|
1.00 @ 10.25m |
3.50 @ 10.75m |
|
2.00 @ 10.25m |
Gyro cup
Pos |
Name |
Country |
|
1st Round |
2nd Round |
1 |
Glenn CAMPBELL |
GBR |
|
3.50 @ 10.75m 58 |
2.00 @ 10.25m 58 |
2 |
Jodi FISHER |
GBR |
|
5.00 @ 10.75m 58 |
1.00 @ 10.25m 58 |
3 |
Aaron LARKIN |
NZL |
|
2.00 @ 10.75m 58 |
4.00 @ 10.75m 58 |
4 |
Jason SEELS |
GBR |
|
2.00 @ 10.75m 58 |
3.50 @ 10.75m 58 |
5 |
Steve COCKERAM |
NZL |
|
3.00 @ 10.75m 58 |
3.00 @ 10.75m 58 |
6 |
Jez NEWBY-RICCI |
GBR |
|
3.00 @ 10.75m 58 |
2.00 @ 10.75m 58 |
7 |
Michele GALLEGRA |
ITA |
|
3.00 @ 11.25m 58 |
2.00 @ 10.75m 58 |
8 |
Steve SMITH |
GBR |
|
1.00 @ 11.25m 58 |
2.00 @ 11.25m 58 |
9 |
Steve GLANFIELD |
GBR |
|
3.00 @ 12m 58 |
2.00 @ 11.25m 58 |
10 |
Damian SHARMAN |
GBR |
|
1.50 @ 11.25m 58 |
4.50 @ 12m 58 |
11 |
Michelle SIMPSON |
USA |
|
0.50 @ 11.25m 55 |
6.00 @ 12m 55 |
12 |
Billy WILMOTT |
GBR |
|
2.00 @ 12m 58 |
1.50 @ 12m 58 |
TV Ski cup - Winner - Tim PECKETT
Pos |
Name |
Country |
|
1st Round |
2nd Round |
3rd Round |
Head to Head |
1 |
Tim PECKETT |
GBR |
|
0.50 @ 12m 58 |
2.00 @ 12m 58 |
2.00 @ 12m 58 |
2.00 @ 12m |
2 |
Gary BRINE |
GBR |
|
0.50 @ 52 kph |
4.50 @ 13m 58 |
2.00 @ 12m 58 |
0.50 @ 13m |
3 |
Richard STUBBING |
GBR |
|
4.00 @ 13m 58 |
3.00 @ 13m 58 |
1.00 @ 12m 58 |
|
4 |
Craig ORR |
GBR |
|
3.00 @ 13m 58 |
1.50 @ 13m 58 |
5.00 @ 14.25m 58 |
|
5 |
Peter WALSH |
GBR |
|
3.50 @ 14.25m 58 |
3.00 @ 13m 58 |
0.50 @ 52 kph |
|
6 |
Peter BENTON |
GBR |
|
5.00 @ 52 kph |
3.50 @ 14.25m 58 |
1.50 @ 13m 58 |
|
7 |
Colin SLATER |
GBR |
|
0.50 @ 12m 55 |
3.50 @ 13m 55 |
4.00 @ 13m 55 |
|
8 |
Graham RAMSAY |
GBR |
|
0.50 @ 14.25m 55 |
0.50 @ 12m 55 |
2.00 @ 13m 55 |
|
9 |
Neil HARLEY |
GBR |
|
4.00 @ 52 kph |
1.00 @ 52 kph |
1.50 @ 14.25m 58 |
|
Burgess Hodgson cup - Winner - Christine PERKINS
Pos |
Name |
Country |
|
1st Round |
2nd Round |
3rd Round |
Head to Head |
1 |
Christine PERKINS |
GBR |
|
2.00 @ 14.25m 55 |
3.00 @ 14.25m 55 |
4.00 @ 14.25m 55 |
5.00 @ 16m 55 |
2 |
Craig RATLEDGE |
GBR |
|
4.50 @ 16m 55 |
1.50 @ 14.25m 55 |
3.50 @ 14.25m 55 |
2.50 @ 14.25m 55 |
3 |
Viv BROWN |
GBR |
|
2.50 @ 18.25m 55 |
3.50 @ 46 kph |
3.00 @ 16m 55 |
|
4 |
Dan HILLS |
GBR |
|
0.50 @ 18.25m 58 |
0.50 @ 18.25m 58 |
2.50 @ 16m 58 |
|
5 |
Viv COUGHLAN |
GBR |
|
5.00 @ 18.25m 55 |
5.00 @ 18.25m 55 |
1.00 @ 16m 55 |
|
6 |
Charlie STOTT |
GBR |
|
2.50 @ 49 kph |
0.50 @ 14.25m 55 |
5.50 @ 49 kph |
|
Top Fit cup - Winner - Barry FOGG
Pos |
Name |
Country |
|
1st Round |
2nd Round |
3rd Round |
Head to Head |
1 |
Barry FOGG |
GBR |
|
4.50 @ 16m 55 |
5.00 @ 16m 55 |
0.50 @ 16m 55 |
6.00 @ 16m 55 |
2 |
Steve MUSTOE |
GBR |
|
5.00 @ 14.25m 55 |
1.50 @ 14.25m 55 |
1.50 @ 16m 55 |
4.00 @ 16m 55 |
3 |
Paul McCANN |
GBR |
|
5.00 @ 18.25m 58 |
1.50 @ 18.25m 58 |
3.00 @ 18.25m 58 |
|
4 |
Steve BENNETT |
GBR |
|
3.00 @ 16m 55 |
5.00 @ 18.25m 55 |
0.50 @ 43 kph |
|
5 |
Laura WALSH |
GBR |
|
1.50 @ 18.25m 55 |
3.00 @ 18.25m 55 |
2.00 @ 18.25m 55 |
|
6 |
Sue SLATER |
GBR |
|
3.50 @ 52 kph |
3.00 @ 55 kph |
4.00 @ 52 kph |
|
7 |
Janet COWELL |
GBR |
|
0.50 @ 52 kph |
2.50 @ 52 kph |
5.00 @ 40 kph |
|
Lakeside Construction cup - Winner - Ross BENTON
Pos |
Name |
Country |
|
1st Round |
2nd Round |
3rd Round |
Head to Head |
1 |
Ross BENTON |
GBR |
|
2.00 @ 40 kph |
|
2.00 @ 16m 55 |
1.50 @ 16m 55 |
2 |
David KAYE |
GBR |
|
4.00 @ 52 kph |
3.00 @ 52 kph |
4.00 @ 52 kph |
1.00 @ 16m 55 |
|
| |